Faydalanabileceğiniz Türkçe Kaynak Kitaplar
Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi
Turkish Journal of Audiology and Hearing Research Yayında
Turkish Journal of Audiology And Hearing Research yayın hayatına 2018 yılında başlamış hakemli bilimsel bir yayındır. Son sayımız için tıklayın: http://tjaudiologyandhear.com/cilt2_sayi1.html
Psikolojik Danışmanlık

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü’nde öğrencilerin psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti almaları için iki yol bulunmaktadır.

İlk yol, akademik danışman görev ve sorumlulukları çerçevesinde izlemesi gereken yol hakkında akademik danışmanından destek isteyebilir. Akademik danışmanı, üniversitemiz bünyesinde bulunan Mediko-sosyal Merkezi’ne veya Psikolojik Destek Birimi’ne öğrenciyi yönlendirebilir. Öğrencinin isteğine bağlı olarak, öğrenciden geribildirim alabilir.

İkinci yol, öğrenci psikolojik danışma ve rehberlik hizmetlerinden kendi başvurusu ile Mediko-sosyal Merkezi ve Psikolojik Danışmanlık Birimi’nden destek alabilir. Odyoloji bölümü öğretim üyeleri ve elemanları bu konuda öğrenciyi bilgilendirir.

 

 

 

 

 

 

 Mobing (Bezdirme) Akış Şeması

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Odyoloji Bölümü, öğretim üyeleri ve elemanları ile öğrencileri mobing (bezdirme) ile karşılaştıklarında, üniversitemizin hassasiyetle üzerinde durduğu destek mekanizmalarından yararlanabilir. Gerekli desteği alması için Rektörlük Makamı’na, Akademik Etik Kurul Başkanlığı tarafından incelenmek üzere dilekçe vermesi yeterlidir. Süreç mobing’e uğrayan kişinin kimlik bilgilerinin gizli tutulması yoluyla incelenmektedir. Odyoloji bölümü öğretim üyeleri, öğretim elemanları ve öğrencileri bu konuda bilgilendirilir.