Faydalanabileceğiniz Türkçe Kaynak Kitaplar
Hacettepe Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi
Turkish Journal of Audiology and Hearing Research Yayında
Turkish Journal of Audiology And Hearing Research yayın hayatına 2018 yılında başlamış hakemli bilimsel bir yayındır. Son sayımız için tıklayın: http://tjaudiologyandhear.com/cilt2_sayi1.html
Tarihçe

Türkiye’de ilk olarak Odyoloji Programı, Hacettepe Üniversitesi’nde 1968 yılında Yüksek Lisans düzeyinde eğitime başlamıştır. 1989 yılına kadar Odyoloji olarak yürütülen program, revize edilerek "Odyoloji ve Konuşma Bozuklukları" Yüksek Lisans ve Doktora eğitimi olarak sürdürülmeye başlamıştır.

Odyoloji Bölümü ve Odyoloji Lisans Programı, 11 Mayıs 2011 tarihinde Sağlık Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulmuş ve 2012-2013 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde lisans düzeyinde eğitim vermeye başlamıştır.  18 Nisan 2013 tarihinde de Dil ve Konuşma Terapisi Anabilim Dalı kurulmuş ve 2013-2014 Eğitim-Öğretim Dönemi’nde lisans düzeyinde eğitim vermeye başlamıştır.

Odyoloji lisans eğitimi 4 yıl tam zamanlı olarak verilmektedir. Eğitim dili Türkçe'dir. Dersler; teorik ve pratik olarak yürütülmektedir. Öğrencilerimizin, çalışma alanlarına yönelik alan çalışması ve kurum stajları yapmak, rapor, seminer, eğitim ve araştırma projeleri hazırlama ve sözlü sunum yapma sorumlulukları bulunmaktadır.  Dördüncü yılın sonunda Odyoloji Programı öğrencileri "Odyolog” ünvanı ile mezun olmaktadır.